Az Árnyékkormányban kormányzásra készülünk, ezért fontos, hogy minden magyarokat érintő kérdést alaposan körüljárjunk, és utána hozzuk meg a végső döntéseinket. Az üléseinken ezeket a kérdéseket beszéljük át, és dolgozzuk ki a javaslatainkat.
A kilencedik Árnyékkormányülésen az orbáni infláció megfékezése, a státusztörvény, a média szabadsága és a rendvédelem voltak terítéken. Kattints ide a részletekért!
Az Árnyékkormány szerint az orbáni infláció felszámolásának alapvető feltétele az Orbán-kormány távozása, rövid és középtávon azonban az alábbiakat lehetne tenni, hogy legalább megfékezzük a további drágulást.
Azzal, hogy a kormány éveken át csak ígérgette a pedagógusok béremelését, majd ígéretei betartása helyett inkább megvonta a tanároktól a törvényes sztrájkjogukat, egy hosszan tartó tiltakozási hullámot idézett elő a közoktatásban. A kormány ezek után sokáig úgy tett, mintha meg akarna egyezni a tanárokkal, mintha azt szeretné, hogy újra működjenek az iskoláink, ennek az illúziónak vetett véget a Fidesz által benyújtott úgynevezett státusztörvény.
2022. szeptember 16-án az Európai Bizottság előterjesztette javaslatát a médiaszabadságról szóló európai törvényről. A javaslat célja az EU belső piacán elérhető médiaszolgáltatásokra vonatkozó közös szabályozási keret létrehozása a média sokszínűségének és függetlenségének biztosítására. Magyarán az EU azt szeretné, ha az egyetlen kormány sem számolhatná fel a sajtószabadságot, hogy egy propagandabirodalommal ejtse foglyul a társadalmat, mint ahogy azt Orbán Viktor tette Magyarországon. Az EU-nak két okból is a hatáskörébe tartozhat a médiaszabályozás: az egyik a szolgáltatások szabad áramlásának biztosítása az EU-n belül, a másik pedig a jogállamiság kérdése, amelybe szorosan beletartozik a sajtószabadság is.
Amikor arról beszélünk, hogy a Magyar Állam egyre több része válik működésképtelenné az Orbán-kormány alatt, akkor az alatt nemcsak a látványosan ilyen tüneteket mutató oktatásra és egészségügyre gondolunk, hanem például a rendvédelemre is. A Magyar Állam működésképtelenségét mindig az állampolgárok fizetik meg, ez a rendvédelem területén azt jelenti, hogy a biztonságunkkal fizetünk a rossz kormányzásért. Ha nem történik gyökeres változás, akkor a rendvédelmi szerveknél tapasztalható általános létszámhiány az ország egyes részein rövid időn belül elérheti a kritikus szintet.