Magyarország két évtizede tagja az Európai Uniónak. 2004-ben joggal bízhattunk abban, hogy az 1989-es rendszerváltás terveit az EU-tagság teljesíti majd be, Magyarország Európa egyik nagy ígérete volt. 2010 után azonban az ország súlyosan utat tévesztett. A velünk együtt indult környező országok sorra hagytak le minket. Éppen ezért a kilábalás kulcsa nem lehet más, mint az újrakezdés és a visszatérés Európához, az Európai Magyarország felemelkedése.
Az Árnyékkormány legfontosabb vállalásai:
A magyar-EU kapcsolatokat teljesen új alapokra helyezzük. A magyar kormány ellen az EU-ban folyó jogi eljárásokban feltárt problémákat rövid határidővel, kivétel nélkül rendezzük, és maradéktalanul visszaszerezzük a Magyarországnak járó uniós forrásokat. A folyamatos konfrontáció helyett a kölcsönös bizalomra és a folyamatos együttműködésre helyezzük a hangsúlyt, így érve el, hogy a magyar szempontok beépüljenek az Unió közös döntéseibe.
Alapvető célunk, hogy mindenki méltó és biztonságos életet élhessen. Helyreállítjuk a munkavállalók megbecsülését, Magyarországon is bevezetjük az európai minimálbér-szabályozást. Megkezdjük az európai minimális nyugdíjat és gyermekellátást garantáló uniós szabályozás kidolgozását. Helyreállítjuk a közteherviselést, megfékezzük az igazságtalan jövedelmi egyenlőtlenségeket. Az EU támogatásainak segítségével megállítjuk az egészségügy, az oktatás és a szociális rendszer zuhanását.
Az elmúlt évtizedben tisztességtelen piaci eszközökkel uniós forrásokat lenyúló, korrupciógyanúba keveredett került cégeket és cégcsoportokat kizárjuk az uniós pályázatokból. A közpénzekkel, így az uniós forrásokkal kapcsolatos visszaélések felderítésére és üldözésére speciális ügyészi, rendőri és bírói szerveket hozunk létre. Magyarország a kormányváltást követően azonnal csatlakozik az Európai Ügyészséghez.
Magyarország minden polgára egyben uniós polgár is, ezért támogatjuk a magyar polgárok európai identitásának erősítését. Május 9-ét, az Európai Unió születésnapját munkaszüneti nappá tesszük. Kiemelten támogatjuk az európai nyelvek oktatását. A lehető leghamarabb bevezetjük az eurót, és megkezdjük az állampolgárok felkészítését a közös európai pénz használatára
Az Európai Unió hatékony működése alapvető feltétele annak, hogy az EU eredményesen léphessen fel az európai polgárok érdekében. Ezért támogatjuk az Európai Tanácsban a többségi döntéshozatal kiterjesztését. Erősíteni kívánjuk a polgárok közvetlen részvételét az EU döntéshozatalában. Az uniós bővítési folyamatban kiemelt figyelmet kell fordítani a korrupció és a szervezett bűnözés elleni harcra, amelynek érdekében szükséges kiterjeszteni az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) és az Európai Ügyészség (EPPO) mandátumát a csatlakozni kívánó országokra is. A bővítéspolitika tekintetében azon a véleményen vagyunk, hogy nincs gyorsított út az uniós tagsághoz. Minden felvételre váró országnak teljesítenie kell a feltételeket.